Κοπή πρωτοχρονιάτικης πίτας στο Σχολείο μας

Φωτογραφία του Μουστάκης Μανόλης.

Την Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2017, κόπηκε και μοιράστηκε η πρωτοχρονιάτικη πίτα στους μαθητές και εκπαιδευτικούς του Σχολείου μας, με δώρα για τους τυχερούς, ένα βιβλίο και μία διπλή πρόσκληση για κινηματογράφο.

Στο διάλειμμα, ο Σύλλογος Διδασκόντων έκοψε τη δική του πρωτοχρονιάτικη πίτα,

παρουσία του Σχολικού μας Σύμβουλου κ. Ιγνάτιου Καράμηνα, του Προέδρου και μελών του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας. Ο Διευθυντής κ. Εμμανουήλ Μουστάκης ευχήθηκε σε όλους υγεία, ευτυχία και δημιουργία.Το φλουρί κέρδισε - αν και απούσα, λόγω υγείας -  η δασκάλα της Δ2 τάξης κ. Άντα Κοκάρα. Της ευχόμαστε να είναι πάντα υγιής και τυχερή.Οι τυχεροί μαθητές ανα τμήμα που κέρδισαν το βιβλίο ¨Ο Ελληνίδης στους Αρχαίους Ολυμπιακούς Αγώνες" και τις προσκλήσεις για το κινηματογράφο είναι οι εξής:

ΦΛΟΥΡΙ 2017
Α1 Χριστίνα Ελαιοτριβάρη
Α2 Κωνσταντίνος Ορνάκης
Α3 Καλλιόπη Σκουρλή
Β1 δήμητρα Κοντομανώλη
Β2 Κατερίνα Προσνικλή
Γ1 Σταυρούλα Λάππα
Γ2 Δήμητρα Παύλου
Δ1 Κωνσταντίνος Ζώης
Δ2 Νίκος Μπαζιωτόπουλος
Ε1 Γεώργιος Σπανουδάκης
Ε2 Αλέξανδρος Πολυμερόπουλος
Ε3 Στάθης Κολώνης
ΣΤ1 Αλέξανδρος Καλύβης
ΣΤ2 Αποστόλης Κορδονέλης
ΣΤ3 Μαρία Φώτου

Τις βασιλόπιτες και τα δώρα των τυχερών πρόσφερε όπως κάθε χρόνο ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολειου. Τους ευχαριστούμε θερμά.