24o ΔΙΗΜΕΡΟ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2017 ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Αγαπητοί γονείς,

Το σχολείο μας συμμετέχει στους αγώνες που η Διεύθυνση Νεολαίας, Αθλητισμού & Πολιτιστικών Υπηρεσιών του Δήμου Χαϊδαρίου διοργανώνει το Σάββατο 20 και την Κυριακή 21 Μαΐου 2017στο 1ο Αθλ. Κέντρο Χαϊδαρίου  το «24ο Διήμερο  Κλασσικού Αθλητισμού» για μαθητές και μαθήτριες  Δημοτικών Σχολείων.

Πατώντας εδώ μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα των αγώνων

και πατώντας εδώ τις συμμετοχές στα αθλήματα των μαθητών μας

Οι αγώνες περιλαμβάνονται στο ετήσιο πρόγραμμα δράσης της  Διεύθυνσης που στοχεύει στην επίτευξη σειράς σωματικών ψυχοκινητικών, συναισθηματικών και γνωστικών στόχων και διεξάγονται με ιδιαίτερα μεγάλη συμμετοχή μαθητών και μαθητριών για 24η χρονιά , αποτελώντας  κορυφαίο αθλητικό γεγονός για την πόλη μας. Θεωρώντας μεταξύ άλλων ότι στην επιτυχή υλοποίηση και της φετινής διοργάνωσης  συμβάλει αποφασιστικά  και η δική σας παρότρυνση προς τους μαθητές & μαθήτριες, αναμένουμε τις συμμετοχές σας  ευελπιστώντας  στην συνεργασία και βοήθεια  σας.